Исполком Николаевского городского совета просит Кабинет Министров Украины отменить дополнительные карантинные ограничения

Исполком Николаевского городского совета просит Кабинет Министров Украины отменить дополнительные карантинные ограничения

12 января исполнительный комитет Николаевского городского совета принял решение № 1 «О реализации права на труд субъектов хозяйствования на территории города Николаева в условиях карантина».

Решение принято с целью безопасного функционирования города, экономической поддержки малого и среднего бизнеса, уменьшения социальной напряженности и учитывая обращение Общественного Движения «300 Николаевцев».

Николаевские предприниматели вышли на митинг — требуют разрешение на работу

Приняв документ, исполком городского совета, в частности, поддержал обеспечение реализации права на труд субъектов хозяйствования, которые проводят деятельность в сферах торгового и бытового обслуживания, общественного питания в период до 25 января 2021, в течение которого Кабинетом Министров Украины введены дополнительные ограничительные противоэпидемические мероприятия , при условии неукоснительного соблюдения противоэпидемических мероприятий в организации их деятельности.

Также члены исполкома городского совета обратились в Кабмин с просьбой отменить дополнительные карантинные ограничения, введенные в январе текущего года.

Текст обращения:

ЗВЕРНЕННЯ

членів виконавчого комітету Миколаївської міської ради  до Кабінету Міністрів України щодо скасування додаткових обмежень, передбачених пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»
(із змінами), стосовно реалізації права на працю суб’єктів господарювання

Ми, члени виконавчого комітету Миколаївської міської ради, висловлюємо стурбованість з приводу запровадження локдауну в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 року до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 року та просимо скасувати пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, далі – Постанова № 1236).

Пунктом 3 Постанови № 1236 передбачено посилення обмежень в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 року до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 року. Фактично на період локдауну заборонено відвідування усіх закладів освіти, окрім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти; заборонено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропортах; заборонено приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, в інших закладах розважальної діяльності; приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, окрім купівлі товарів першої необхідності. До того ж, заборонено роботу непродовольчих ринків, закладів культури (театри, кінотеатри, виставки), фітнес-залів, басейнів, заборонено проведення усіх масових заходів, крім офіційних спортивних.

До виконавчих органів Миколаївської міської ради надходять численні звернення підприємців, працівників ринків, керівників  закладів громадського харчування, в яких викладено зауваження та пропозиції щодо запроваджених карантинних заходів.       

Ми, члени виконавчого комітету, підтримуємо представників малого та середнього бізнесу, вважаємо, що запроваджені Кабінетом Міністрів України заходи є такими, що порушують конституційні права громадян, а саме: право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом (ст. 42 Конституції України); право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку кожен вільно обирає або на яку вільно погоджується (ст. 43 Конституції України); право на відпочинок для кожного, хто працює (ст. 45 Конституції України); право на соціальний захист (ст. 46 Конституції України); право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (ст. 48 Конституції України).

Крім того, у пункті 3.2 рішення Конституційного Суду України від 28.08.2020 №10-р/2020 зазначено, що згідно зі статтею 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України; в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень; не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 Конституції України.

Конституційний Суд України наголошує, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом — актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні. Встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить статтям 1, 3, 6, 8, 19, 64 Конституції України.

Також запроваджені заходи негативно відображаються на економічній ситуації в м. Миколаєві, що у свою чергу призведе до: втрати прибутків підприємцями, які провадять діяльність у сфері громадського харчування чи навіть їх закриття; зростання рівня безробіття; зменшення податкових надходжень до бюджетів тощо.

Зважаючи на численні звернення підприємців, соціальну напруженість, що виникла внаслідок запровадження протиепідемічних обмежень, необхідність збереження робочих місць для населення, а також з метою недопущення негативного впливу на економічну ситуацію в м. Миколаєві, просимо в межах наданих повноважень скасувати додаткові обмеження, передбачені пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами).

 Члени виконавчого комітету Миколаївської міської ради

Spread the love
  • 89
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Татьяна Корбун

Похожие новости

Читайте также x